Najbolji zrenjaninski učenici i studenti koji su zvanično obezbedili stipendije od Grada dobili su ugovore u Baroknoj Sali Gradske kuće.
Stipendiste je pozdravio gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura, u društvu članova novoformiranog Saveta za obrazovanje u kojem su predstavnici Predškolske ustanove, osnovnih i srednjih škola, Visoke strukovne škole, Fakulteta „Mihajlo Pupin“, kao i predstavnici učeničkog i studentskog doma. prenosi zvanični sajt Grada Zrenjanina.
– Prošlogodišnji iznos studentskih stipendija iznosio je 8.400 dinara, a sada je 13.000 dinara, takođe, prošlogodišnji iznos učeničkih stipendija iznosio je 5.400, a sada je 8.100 dinara. Ukupan broj dodeljenih stipendija je 199 dok je ukupan iznos davanja iz budžeta za tu namenu 22 miliona dinara – rekao je Salapura.
U ime stipendista obratila se Ana Marjanski studentkinja četvrte godine PMF u Novom Sadu.
– Zahvalila bih Gradu Zrenjaninu i gradonačelniku u ime svih učenika i studenata jer obraćate pažnju na naše obrazovanje i naš trud, a ja mogu samo da obećam da ćemo nastaviti da se trudimo, ulažemo u našu budućnost i naš grad – rekla je Ana Marjanski.
Podsećamo, u Zrenjaninu je nedavno održana promocija dualnog obrazovanja.