Rekonstrukcija puta Sombor – Apatin

0
Fotografija preuzeta sa sajta sombor.rs

Radovi na rekonstrukciji puta Sombor – Apatin biće završeni do kraja jula, najavio je resorni minister nakon obilaska radova.

Predsednici opština Sombor i Apatin, Antonio Ratković i Dubravka Korać, obišli su radove sa ministrom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goranom Vesićem, prenosi zvanični sajt Grada Sombora.

Vesić je naveo da je put između Apatina i Sombora dug 12 kilometara, te da je u do sada rekonstruisano oko 7,5 km , a da su trenutno u toku radovi na poslednjoj deonici u dužini od 4,5 km.

– Ono što nas čeka u bliskoj budućnosti to je zabrana kamionima u tranzitu da koriste regionalne puteve, već isključivo autoputeve. Takođe, čeka nas naplata puteva prvog B reda za kamione preko 7,5 tona, što znači da ćemo rasteretiti lokalne i regionalne puteve i na taj način omogućiti da imaju duži ek trajanja – rekao je Vesić.

Gradonačelnik Sombora Antonio Ratković je najavio radove na  rekonstrukciji Apatinskog mosta preko Velikog bačkog kanala, veoma bitnog projekta za sve građane Sombora, ali i Zapadnobačkog okruga.

– U toku prošle godine na teritoriji Grada Sombora rekonstruisano je vise od 20 km državnih puteva i sa zadovoljstvom mogu da kažem da smo sa značajnijim obnavljanjem putne infrastrukture nastavili i u 2023. Godini – rekao je Ratković.

Izgradnja i rekonstrukcija puteva od velikog je značaja za ekonomski razvoj Grada Sombora, jer bolji putevi podiću kvalitet života, smanjuju  troškove transporta, podstiču trgovinui i smanjuju rizik od saobraćajnih nesreća.

Podsećamo, Grad Sombor je nedavno uveo uslugu „Domaćin u zajednici“.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo, unesite svoje ime