Izdato svih 200.000 vaučera za odmor u Srbiji

0
vaučeri turizam
Foto: Ilustracija, Pexels

Svih 200.000 turističkih vaučera u vrednosti od 15.000 dinara za odmor u Srbiji je podeljno, potvrđeno je iz resornog Ministarstva.

Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić potvrdila je ovu informaciju i izrazila mišljenje da se nalazimo u jeku jedne od najboljih turističkih sezona u našoj zemlji, prenosi sajt Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.

Ona je istakla das u vaučeri izdati za manje od mesec dana i ocenila da je na taj način dat veliki doprinos povećanju turističkog prometa.

Najtraženije destinacije za vaučere bile su Sokobanja, Vrnjačka Banja, Zlatibor, Gornja Trepča, Sijarinska banja, Prolom banja i Lukovska banja.

Na osnovu podsticajne mere Vlade „Vaučeri za odmor u Srbiji“ do sada je tokom godine izdato više od 350.000 vaučera. Početkom godine dodeljeno je 100.000 vaučera od po 5.000 dinara. Obezbeđeno je i 100.000 vaučera od 10.000 dinara, za koje mogu da konkurišu građani koji su dobili vaučer od 5.000 dinara i do sada ih je izdato više od 50.000.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo, unesite svoje ime