Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež najavio je da će program „Moja prva plata“, koji će realizovati Vlada Srbije u saradnji sa komorom, startovati sledeće nedelje.
Sirogojno biti jedna od prvih kompanija koja će otvoriti vrata svoje fabrike mladim nezaposlenim srednjoškolcima i fakultetski obrazovanim ljudima, saopštila je PKS.
Vlasnik i generalni direktor kompanije Sirogojno čiju fabriku je u Rupeljevu kod Požege Čadež posetio, Rade Ljubojević, ocenio je da je reč o programu koji će podržati i privreda.
Uz pomoć države u vidu plate za mlade ljude, poslodavci će dobiti mogućnost da ih upoznaju, obuče i izaberu među njima najbolje, ali i nezaposleni koji će tako steći svoje prvo radno iskustvo i šansu da dobiju posao.
– Kompanija Sirogojno je od marta, u vreme pandemije, zaposlila 25 novih radnika, ima stalno otvoren konkurs i ubuduće, razvijajući svoj biznis, povećavaće broj zaposlenih. Iskoristićemo i šansu da kroz program Moja prva platadođemo do kvalitetnih mladih ljudi – izjavio je Ljubojević i pozvao kolege privrednike da se pridruže.
Po rečima predsednika PKS, Komora je učestvovala u kreiranju i aktivno će raditi i na realizaciji programa Moja prva plata.
Privredna komora će, takođe, doprineti smanjenju nezaposlenosti mladih, pomoći kompanijama da dođu do kadrova kakvi su im potrebni i nezaposlenima da, uz budžetsku podršku od 20, odnosno 24 hiljade dinara za prvu platu, uđu u kompanije.
Mladima je to im je prilika da počnu da pišu svoj CV i steknu prvo iskustvo, čiji nedostak je bio i jedna od prepreka za zaposlenje.