U okviru priprema za vojnu paradu „Snaga jedinstva“, vazduhoplovi Vojske Srbije nadletaće Beograd od 5. do 20. septembra.
Vojska Srbije intenzivno se priprema za vojnu paradu povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koja će biti održana 20. septembra u Beogradu, najavljuje Ministarstvo odbrane.
U ovoj fazi jedinice izvode zajedničke vežbe na vojnim aerodromima u Batajnici i Kovinu, kao i u kasarni Vojne akademije na Banjici.
Avioni i helikopteri iznad prestonice
Ministarstvo odbrane saopštilo je da će tokom priprema vazduhoplovi Vojske Srbije nadletati područje Beograda. Građani će imati priliku da vide gotovo sve tipove aviona i helikoptera koji se nalaze u naoružanju Ratnog vazduhoplovstva i PVO.
Na samoj paradi, koja nosi slogan „Snaga jedinstva“, domaćoj i međunarodnoj javnosti biće prikazana snaga i sposobnosti Vojske Srbije. Generalštab ističe da je cilj događaja da se pokaže visok nivo obučenosti i spremnosti oružanih snaga.





































