Većina članova Gradske organizacije gluvih Leskovac (GOGL) je starija od 40 godina.
Od 150 članova Gradske organizacije gluvih Leskovac velika većina ima više od 40 godina, desetina njih ima od 30 do 40, a tek po koji član je mlađi od 30 godina.
Među članovima organizacije nema male dece, korisnika znakovnog jezika. Od malog broja dece koja su gluva i nagluva većina ima kohlearni implant, koji im pomaže da čuju i prihvate govorni jezik.

„Već nekoliko godina organizacija sprovodi projekat pod nazivom “Za našu decu” koji finansira Grad Leskovac, a reč je o podršci i rehabilitaciji dece koja su rođena gluva I ugrađen im je kohlearni implant. Njih 12 redovno dolaze u GOGL i u procesu rehabilitacije rade sa dva logopeda“, ukazala je Dragana Stoilković, tumač za znakovni jezik pri GOGL.
Dvoje dece idu u srednju školu, nekolicina pohađa niže razrede osnovne škole, dvoje su predškolci. Pored njih još nekoliko dece imaju kohlearni implant, ali retko dolazi na rehabilitaciju pa slabije i govore, jer ugradnja implanta bez rehabilitacije ne donosi rezultate.
I podaci Nacionalne službe za zapošljavanje Filijale Leskovac potvrđuju da mladih nezaposlenih nema. Na birou nema nezaposlenih mlađih od 30 godina, saopštila je filijala Leskovca za portal Naša mesta.

Što se tiče aktivnosti malog broja mladih, u GOGL-u se stiče utisak da su nesamostalniji i da traže pomoć kad je reč o popunjavanju dokumenata, molbi, žalbi. Stariji su, nekako samostalniji, odvajali su se od kuća, išli u internatske škole u Nišu i Beogradu,kaže isti izvor.
Prema poslednje dostupnim podacima Saveza gluvih i nagluvih u Srbiji, koji su preneli mediji, oko 14.000 ljudi koristi srpski znakovni jezik. Pri gradskim organizacijama postoje omladinske sekcije u okviru kojih se organizuju se predavanja, radionice i druge aktivnosti usmerene ka usavršavanju i informisanosti mlađih članova organizacije (škole računara, predavanja o bolestima zavisnosti, itd).