Studenti FON-a na praksi u Nacionalnom centru za IT kompetencije

0
Fotografdija preuzeta sa sajta ite.gov.rs

Stručne prakse studenata beogradskog FON-a će se u budućnosti realizovati u Nacionalnom centru za IT kompetencije.

Direktor Kancelarije za IT i eUpravu, Mihailo Jovanović i dekan Fakulteta organizacionih nauka Milan Martić razgovarali su o intenziviranju saradnje po pitanju korišćenja Nacionalnog centra za IT kompetencije, prenosi zvanični sajt Kancelarije za informacione tehnologije i eUpravu.

Zahvaljujući još ranije potpisanom Sporazumu između Kancelarije i FON-a vrata ovog centra su otvorena za realizaciju studentskih praksi, ali i svim svršenim studentima ovog fakulteta.

– Kancelarija za IT i eUpravu je osnovala Nacionalni centar sa željom da studentima i svršenim IT stručnjacima omogući upoznavanje sa proizvodima vodećih svetskih IT kompanija poput Microsoft-a, Oracle-a, IBM-a, VMware-a, Huawei-a i Cisco-a. Osim toga moći će da se upoznaju sa naprednim tehnologijama poput veštačke inteligencije, G-clouda, bioinformatike i uslugama od poverenja u elektronskom poslovanju – rekao je v.d. direktora Kancelarije za IT i eUpravu Mihailo Jovanović.

On je podsetio da su preko Centra za četvrtu industrijsku revoluciju i Svetskog ekonomskog foruma dostupni kontakti i znanje različitih 4.0 centara u svetu.

– Iskoristio bih ovu priliku da pozovem studente FON-a i drugih tehničkih fakulteta da se priključe našem timu. Na taj načein će dobiti priliku da sarađuju i uče od najboljih stručnjaka i rade na najmodernijim tehnologijama – dodao je Jovanović.

Jovanović se u toku sastanka osvrnuo na uspešno realizovanu elektronsku uslugu „Moja srednja škola“.

– To je primer usluge u kojoj građani celu proceduru upisa u srednju školu mogu da urade onlajn, a u čijoj su izradi korišćene napredne tehnologije poput Microsoft Azure Stack Hub-a – rekao je Jovanović.

Martić je istakao je da su modernizacijom nastavnog plana i programa uvedene značajne izmene što će omogućiti da znanja studenata FON-a budu još kvalitetnija.

– Fakultet je u ovoj školskoj godini upisao preko 1.000 studenata, od toga više od 600 na studijskom programu informacioni sistemi i tehnologije. Prema novoj akreditaciji na ovom studijskom programu studenti će po završetku prve godine imati mogućnost da upišu jedan od sledećih modula: informacioni sistemi, informacione tehnologije, softversko inženjerstvo, informaciono inženjerstvo, poslovna analitika ili tehnilogije elektronskog poslovanja – rekao je Martić.

Fakultet organizacinih nauka još 2002. godine uveo je obaveznu stručnu praksu. Tako je studentima omogućeno da stečena znanja primene u praksi, što će im doneti mnogo bolje šanse na tržištu rada.

Podsećamo, Kancelarija za IT i eUpravu nedavno je u Skoplju dobila dve nagrade.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo, unesite svoje ime